16-aastaselt lahkus Johann Jakob Astor oma sünnikohast Walldorfist Heidelbergis. Tema isa teenis lihunikuna piisavalt raha, et paljusid lapsi kahest abielust toita. Esmalt töötas Johann Jakob Londonis oma venna Georg Peteri juures, kes tootis puupuhkpille ja klavereid. Teenitud raha kogus ta Ameerikasse rändamiseks. 24. märtsil 1784. aastal jõudis ta New Yorki, kus tema vend Heinrich juba lihunikuna elas.
Johann Jakob kasutas oma kogemusi Londonist ja lõi muusikainstrumentide firma, importides oma venna pille Londonist New Yorki. Sellega kindlustas noor sisserändaja oma eksistentsi. 1785. aastal alustas ta karusnahaga kauplemist ja teenis seeläbi suure varanduse. Raha eest ostis ta kinnisvarapindasid ja maju Manhattanil, mille ta välja üüris. Monopol oli tema mäng ja ta mängis seda hästi. Kui ta 1848. aastal 74-aastaselt suri, oli ta Ameerika rikkaim mees ja jättis endast maha 20 miljonit USA dollarit.
Nagu iga Monopoli mängija, teadis ka tema lapselaps William Waldorf Astor (üks L-täht läks USA-s kaduma), et hotellidega teenib rohkem raha kui üürimajadega. 1893. aastal avas ta Fifth Avenue' ja 33. tänava nurgal 13-korruselise Hotel Waldorfi. 1897. aastal järgnes talle tema nõbu John Jacob Astor IV. Ta rajas kohe kõrvale 4 korrust kõrgema Hotel Astoria. Ühendatud Waldorf-Astoria oli omal ajal suurim, kõrgeim ja parim hotell maailmas.
Hotel Waldorfi köögikokana võeti 1894. aastal tööle šveitslane Oscar Tschirky. Tschirky oli varasemalt töötanud kohvrikandja, kelneri ja laevastjuuardina ning seejärel Delmonico's – toonases New Yorgi elegantseimas restoranis. Kurjad keeled väidavad, et munapuder oli keeruliseim roog, mida Tschirky valmistada oskas. Tschirky ei nimetanud ka ennast peakokaks, vaid Maître d'Hôtel'iks – samuti Waldorfi salati leiutajaks, seda saab lugeda tema 1896. aastal ilmunud raamatust "The Cookbook, by Oscar of the Waldorf V2".
Retsept ise on üsna lihtne: toores juurseller ja hapukad õunad tuleb koorida ja peenteks viiludeks lõigata, segada vahukoore jamajoneesiga ning raputada peale Kreeka pähkleid – voilà. Oscar Tschirkys looming võeti suurhotelli glamuurses maailmas vaimustusega vastu ja on tänini üks klassikalisi peosalateid.
Järgneva 100 aasta jooksul on loodud lugematuid erinevaid variante linnuliha, keedusingi, rosinate ja viinamarjadega, varsselleri ning sarapuupähklitega, jogurtite ja maasikatega, Parmesani juustu ja valge trühvliõli või -püreega.
Oscar Tschirky oli oma eluajal populaarne. Ta valmistas ette rohkeid suuri bankette ja pidustusi presidentidele ja kuningatele. Kui talle aga pakuti Waldorf-Astoria direktori kohta, ütles ta sellest ära. Ta tahtis jääda selleks, kes ta oli – pealegi oli tal isegi newyorklase kohta märkimisväärselt kõrge palk.
1928. aastal müüdi Waldorf-Astoria Fifth Avenue tänaval 20 miljoni USA dollari eest, 1827.aastal oli sisserändaja poeg Johann Jakob Astor maja ja krundi ostnud 20 000 USA dollariga. Selle asemel on nüüd Empire State Building. Uues, 1931. aastal avatud, Waldorf-Astorias Park Avenue tänaval meenutab bistroo Oscar andekat Waldorfi salati leiutajat.